Verksamhetsledning i Umeåområdet

Kontaktinformation till verksamhetschefer vid hälsocentraler i Umeåområdet.

Backen hälsocentral

Verksamhetschef: Sonja-Lis Westman
Telefon: 090-785 83 80
Mobil: 070-392 64 64
E-post: sonjalis.westman@vll.se

Bjurholms hälsocentral

Verksamhetschef: Sven-Åke Boström
Telefon: 0935-135 10
Mobil: 070-697 64 00
E-post: sven-ake.bostrom@vll.se

Ersboda hälsocentral

Verksamhetschef: Helena Jönsson
Telefon: 090-785 43 73
Mobil: 073-070 61 71
E-post: helena.joensson@vll.se

Holmsunds hälsocentral

Verksamhetschef: Ronny Lestander
Telefon: 090-785 79 41
Mobil: 070-544 93 07
E-post: ronny.lestander@vll.se

Hörnefors hälsocentral

Verksamhetschef: Helen Alskog
Telefon: 0930-406 56
Mobil: 070-551 89 17
E-post: helen.alskog@vll.se

Mariehems hälsocentral

Verksamhetschef: Sinella Keskiniva
Telefon: 090-785 83 01
Mobil: 070-608 32 53
E-post: sinella.keskiniva@vll.se

Nordmalings hälsocentral

Verksamhetschef: Gun Mikaelsson
Telefon: 090-785 00 00
Mobil: 070-349 75 45
E-post: gun.mikaelsson@vll.se

Robertsfors hälsocentral

Verksamhetschef: Ulrika Westman Yttergren
Telefon: 0934-145 11 
Mobil: 070-515 58 03
E-post: ulrika.westman.yttergren@vll.se

Sävar hälsocentral

Verksamhetschef: Ronny Lestander
Telefon: 090-785 00 00 (växel)
Mobil: 070-544 93 07
E-post: ronny.lestander@vll.se

Tegs hälsocentral

Verksamhetschef: Laila Ålevik
Telefon: 090-785 82 17
Mobil: 070-525 82 17
E-post: laila.alevik@vll.se

Vindelns hälsocentral

Verksamhetschef: Sven-Åke Boström
Telefon: 0935-135 10
Mobil: 070-697 64 00
E-post: sven-ake.bostrom@vll.se

Vännäs hälsocentral

Verksamhetschef: Sven-Åke Boström
Telefon: 0935-135 10
Mobil: 070-697 64 00
E-post: sven-ake.bostrom@vll.se

Ålidhems hälsocentral

Verksamhetschef: Karin Berntsson
Telefon: 090-785 81 13
Mobil: 070-309 81 13
E-post: karin.berntsson@vll.se 


Kontakt

Kommunikatör
Anna Melefors
E-post: anna.melefors@vll.se