Kontakta oss

Här finns kontaktuppgifter till alla som jobbar på Glesbygdsmedicinskt centrum.

Du är välkommen att kontakta oss på vår gemensamma e-postadress info.gmc@vll.se. Om det är en specifik person du söker finns samtliga kontaktuppgifter här nedan.

Postadress

Glesbygdsmedicinskt centrum
Backvägen 2
923 32 Storuman

Personal

Andreas Lundqvist
Teknikstrateg
070-216 67 68 
andreas.lundqvist@vll.se

Anette Edin-Liljegren
Forskningssamordnare
0951-267 72, 070-645 71 97 
anette.liljegren@vll.se

Catharina Ingvarsson
Doktorand
072-534 67 92
catharina.ingvarsson@vll.se

Dean Carson
Gästprofessor
070-513 87 54
dean.carson@umu.se

Erika Hubertsdotter
Samordningssjuksköterska AXG
070-265 26 44
erika.hubertsdotter@nll.se 

Kia Flykt
Projektledare
070-326 94 96
kia.flykt@vll.se

Laila Daerga
Doktorand
070-214 97 07
laila.daerga@vll.se 

Lena Fjällgren
Samordningssjuksköterska AXG
0684-160 60, 070-310 14 47
lena.fjallgren@regionjh.se 

Lena Kroik
Doktorand
070-210 64 65
lena.kroik@vll.se 

Mante Hedman
Doktorand
070-245 86 87
mante.hedman@vll.se

Meike Harmening
Ansvarig ultraljudsutbildning
meike.harmening@vll.se

Nils-Erik Edström
Ekonom
070-601 86 79
nilserik.edstrom@vll.se 

Peter Berggren
Verksamhetschef
0951-267 71, 070-347 34 20
peter.berggren@vll.se 

Pia Kristiansson
Avdelningschef och projektledare
070-600 73 02
pia.kristiansson@vll.se 

Roger Bodén
Forskare
070-336 28 38
roger.boden@vll.se

Roland Gustafsson
Projektkoordinator NPA
070-327 74 94
roland.gustafsson@vll.se 

Sarah Persson
Dietist och masterstudent
sarah.d.persson@vll.se

Tina Berggren
Processledare
070-774 42 06
tinamaria.berggren@vll.se

Åsa Holmner
Projektledare
070-695 40 62
asa.holmner@vll.se